Ιαν 132019

13/01/2019  Γυναίκες

ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 60-58!

Ότι κατάφερε η ομάδα των γυναικών μας στα 36 πρώτα λεπτά του αγώνα, χάθηκε στο τελευταίο τετράλεπτο, και μαζί η νίκη στο εκτός έδρας παιχνίδι στη Καλλιθέα απέναντι στις Εσπερίδες.

Η ομάδα μας παίζοντας ένα μεστό και σοβαρό παιχνίδι κατάφερε να πάρει μια διαφορά +11 πόντων με την οποία άρχισε το 4ο δεκάλεπτο. Απανωτά λάθη από όλους τους συντελεστές του αγώνα, έδωσαν το δικαίωμα στις αντίπαλες να ισοφαρίσουν στο 36′ και να πάρουν τη νίκη με καλάθι στα 10″ πριν το τέλος. Το τελικό 60-58, διαμορφώθηκε με βολή εκτός χρόνου.